İtalya Vize Başvurusu

İtalya vize başvurusu, ülkeye farklı gerekçelerden dolayı gitmek isteyen kişilerin yapması gereken bir işlem olarak dikkat çekiyor. Hem görevlendirilmiş olan aracı kurumlar sayesinde hem de konsolosluk üzerinden bu iznin alınması mümkündür. Bu konuyla alakalı merak eden tüm bilgileri anında, firmamızla iletişime geçerek elde edebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nedir?

İtalya vize başvurusu, çok değişik gerekçe ve nedenlerden dolayı bu Akdeniz ülkesine gitmek isteyen kişilerin mutlaka alması gereken bir belge olarak dikkat çekiyor. Bunun kategorileri içinde; kısa süreli öğrenim, turistik, sportif faaliyet, ticari, denizci transit, ziyaret adındaki farklı vize türleri vardır. Her biri için standart olarak talep edilen evrakların yanı sıra daha farklı belgelerin de temin edilmesi gerekmektedir.

İtalya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Başvuru işlemleri konsolosluk üzerinden yapılacağı gibi yine bu ülkenin resmi makamları tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurumlar üzerinden de tamamlanabilir. Bu noktada profesyonel destek almak, ret yanıtını engellemek ve başarılı bir biçimde vizeyi alabilmek için şarttır. Özel hazırlanmış olan başvuru formunun doldurulması esastır. Dilekçe ise okunaklı bir biçimde konsolosluğa hitaben yazılır. Parmak izi süreci söz konusudur. Bunlara ek olarak belgelerin temin edilmesi gerektiğini unutmamak önemlidir.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurusu işlemlerinde hazırlanması şart olan evrakların arasında pasaport, yeni çekilmiş ve sayısı 2 tane olan biyometrik fotoğraf, bankadaki paranın açık ve resmi bir belge üzerinden gösterildiği belge, nüfus bilgilerinin fotokopisi her daim hazır olmalıdır.

Bunun yanı sıra dilekçe, form, seyahat sırasında ortaya çıkabilecek olası tıbbi sorunlara karşılık 30000 Euro teminatlı sigorta, dönüş ve gidiş rezervasyonu, İtalya’da yapılmış olan otel rezervasyon belgeleri bulundurulmalıdır. Tüm bunlar, 90 günü aşmayacak vize başvuruları için geçerlidir.

İtalya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Başvuru işlemleri için gerekli olan belgelerin tümünün verilmesinden hemen sonra süreç iş günü üzerinden 3 ya da 10 gün arasında tamamlanmaktadır. Aynı zamanda VIP başvuru da söz konusudur. Böyle durumlarda en geç 3 gün içerisinde vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz.

Menü
Acil Vize