İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya vize başvuru formu, eğer İtalya’ya gidecekseniz doldurulması zorunlu belgelerin başında gelmektedir. Vize alacak olan kişiler İtalya vize başvuru formu ücretsiz indir seçeneğinden faydalanarak başvuru formunu indirebilir ve doldurabilirler. Bunu İtalya konsolosluğundan yapabilirler. Bizzat giderek formu alabilirler veya internet üzerinden web sitesinden vize başvuru formunu indirebilmeleri mümkündür. İsterseniz bize de danışabilir ve başvuru formunuzu bizden alabilirsiniz. Aynı zamanda bu süreçte sizlere destek oluruz ve başvuru formunuzu en iyi biçimde doldurmanızı sağlarız.

İtalya Vize Başvuru Formu Hangi Dil Seçeneklerine Sahiptir?

İtalya vize başvuru formu aslında İtalyancadır. Ancak eğer Türkiye Cumhuriyeti üzerinden İtalya vize başvuru formu alacaksanız veya hangi dili biliyorsanız İtalya vize başvuru formu buna göre şekillenmektedir. İtalya vize başvuru formu içerisinde hem İtalyanca hem de diğer dil yer almaktadır. Bunu Türkçe örneği ile de görmekteyiz. Bu nedenle kişi kendi dili ile soruları cevaplayabilir ve bu sayede en iyi biçimde cevaplar. Genellikle kişiler kendi dillerini tercih etmektedir çünkü bu sayede soruyu daha iyi anlarlar ve daha iyi cevaplarlar. İtalya vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusu sorulurken ilk sorulan sorulardan biri de dil seçeneğidir ve her dilde versiyonu bulunmaktadır.

İtalya Vize Başvuru Formu İçeriği Nelerdir?

İtalya vize başvuru formu içeriği nelerdir sorusu da diğer bir sorudur. Bu sorunun içeriği oldukça geniştir çünkü İtalya vize başvuru formunda sizden pek çok bilgi istenmektedir. Öncelikle biyometrik fotoğrafınız dosyaya yapıştırılmalıdır. Ardından soy adınız istenir, var ise kızlık soy adınız da istenir. Ardından adınız alınmaktadır. Sonrrasında doğum tarihiniz, doğduğunuz ülke ve uyruğunuz sorulur. Ardından cinsiyet, medeni durumunuz, yasal velinin tüm bilgileri, kimlik numaranız, seyahat belgesi türünüz, pasaport numaranız, pasaport bitiş ve başlangıç tarihleriniz, pasaportu veren makam, barındığınız ülke sizin ülkeniz mi, mesleğiniz, çalışıyorsanız iş yerinizin bilgileri adres ve numarası, öğrenciler için eğitim kurumu ve adresi, seyahat amacı, talep edilen giriş sayısı, öngörülen kalış süreci, daha önce vize alındı ise bunun bilgileri, parmak izninin olup olmadığı , transit ise asıl gidilecek ülkeye vize var mıdır, davetiye söz konusu ise bu davetiyenin nereden gediği ve o kişi ile ilgili de tüm bilgileri, konaklama bilgileri gibi ekstra pek çok bilgi daha bulunmaktadır.

Menü
Acil Vize